Prawidłowa waga przy 185 cm wzrostu u 22-latki

Mam 22 lata, 185 cm wzrostu- ile powinnam ważyć?

Wagę prawidłową oblicza się na podstawie wskaźnika BMI. Prawidłowa waga mieści się między 18,5 a 24,9 wartością współczynnika BMI. W przypadku osoby o wzroście 185 cm waga zdrowa może mieścić się w przedziale od 65 kg nawet do 85 kg, ponieważ ma wpływ na nią również nasza budowa kostna. Najbardziej optymalne BMI to wynik między 20 a 22, co przy wzroście 185 cm daje wagę 70-75 kg.

Dzień dobry!

Pani masa ciała powinna mieścić się w zakresie 73-77 kg. Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska