Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prawidłowa waga przy wzroście 187 cm

Witam, Jaka jest prawidłowa waga dla mężczyzny w moim wieku (28 lat) o wzroście 187 cm? Od jakiegoś czasu zauważyłem, że jestem znacznie bardziej zmęczony i ociężały, zaczęły się u mnie problemy z kręgosłupem i nogami, nogi zaczęły mnie boleć, szczególnie w momencie zwiększonej aktywności fizycznej. Boję się, że to efekt utraty prawidłowej wagi. W ostatnim okresie trochę przytyłem, nie jakoś bardzo mocno, ale kilka kilogramów w górę poszło. Czy to możliwe, że nawet taka zmiana wagi wpływa na samopoczucie? Może powinienem udać się do dietetyka albo zacząć więcej ćwiczyć, ale nie bardzo mam na to czas. Wcześniej zawsze miałem prawidłową wagę, nie miałem z tym nigdy problemów. Kiedyś słyszałem, że prawidłową wagę liczymy przez odjęcie 100 od wzrostu, ale wolę się upewnić. Bardzo proszę o odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Objawy niedoboru nasyconych kwasów Omega 3

Co się stanie, jeśli w naszej diecie zabraknie kwasów tłuszczowych omega-3? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są objawu niedoboru tego składnika. Wypowiada się dr Leszek Walentynowicz, internista.

Dzień dobry,

Należna masa ciała dla mężczyzny o wzroście 187 cm, mieści się w przedziale 78- 87 kg (optymalnie 85 kg).
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Witam,
BMI to nic innego jak stosunek masy ciała w kilogramach do kwadratu wzrostu w metrach. Na jego podstawie możemy śmiało stwierdzić czy masa ciała jest prawidłowa. I tak: BMI na poziomie
- < 18,5 oznacza niedowagę
- 18,5- 24,9 normę
- 25- 29,9 nadwagę
- 30- 34,9 otyłość I stopnia
- 35- 39,9 otyłość II stopnia (otyłość kliniczna)
- 40- ...otyłość III stopnia ( otyłość skrajna)

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam, prawidłowa waga do Pana wzrostu mieści się w granicach 70-85 kg według wyliczonego wskaźnika BMI (wzrost do wagi). Natomiast waga idealna dla Pana to powinno być około 75-80kg.

0
Mgr Anna Drahun Dietetyk, Kraków
24 poziom zaufania

Wita serdecznie,
Należna masa ciała wyliczona wg wzoru Lorentza dla Pana wynosi 78,3 kg.
Natomiast jeżeli weźmiemy pod uwagę wskaźnik BMI to dla jego prawidłowego przedziału (18,5-25) masa ciała dla mężczyzny o Pana wzroście mieści się w granicach 65-87,4 kg, więc jak widać zakres prawidłowej masy ciała jest dość szeroki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy