Moja waga do wzrostu

Mam 18 lat, ważę ok. 75 kg mam 172 cm wzrostu. Jaka waga jest odpowiednia do mojego wzrostu? Mam bardzo duży biust oraz zaokrąglone i szerokie biodra. Chce schudnąć. Jakie ćwiczenia wykonywać? i jaką stosować dietę? Mam bardzo słaba przemianę materii.
18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Należną masę ciała można wyliczyć na podstawie wskaźnika BMI- body mass index, czyli wskaźnik masy ciała.
Jest on wyliczany poprzez iloraz masy ciała podanej w kilogramach i wzrostu podanego w metrach i podniesionego do kwadratu.
W Pani przypadku wskaźnik ten wynosi 25,4 i wskazuje na nadwagę.
Prawidłowa masa ciała mieści się poniżej 25. Wskaźnik w zakresie 25-29,9 wskazuje na nadwagę a powyżej tych wartości na otyłość.

Wskazana jest redukcja masy ciała. W Pani przypadku najlepszą metodą byłoby zwiększenie aktywności fizycznej. Stosowanie diet redukcyjnych należy wprowadzać ostrożnie i najlepiej pod okiem dietetyka.
Jeżeli chodzi o rodzaj aktywności fizycznej to wszystko zależy od Pani, liczy się przede wszystkim systematyczność.

Pozdrawiam.