Prawidłowa waga przy wzroście 170 cm

Mam na imię Lidia, mam 19 lat i ważę około 53kg przy wzroście 170 cm... każdy mi mówi że ważę za mało czy oni mają rację?? i jeśli tak to ile powinnam prawidłowo ważyc?? proszę o odpowiedź... Lidka

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Pani Lidio, przy wzroście 170 cm i wadze 53 kg Pani wskaźnik masy ciała BMI (ang. Body Mass Index) wynosi 18,3, co wskazuje na niedobór masy ciała. Ma Pani niedowagę. Granice wagowe według BMI dla podanego wzrostu wahają się w przedziale od 56,4 kg do 72 kg. Powinna Pani przybrać na wadze. Może spokojnie Pani przytyć przynajmniej 4-5 kg.
Pozdrawiam!