Mam 18 lat i 172 cm wzrostu: jaka powinna być odpowiednia masa ciała w moim przypadku?

Mam 18 lat i 172 cm wzrostu. Ważę 73 kg. Jaka powinna być moja odpowiednia waga do tego wzrostu i wieku?
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według wskażnika BMI (ang Body Mass Index), który jest obliczany na podstawie masy ciała oraz wzrostu, Pani masa ciała jest prawidłowa. Wartość 24,7 znajduje się w górnej granicy normy. Nie należy w tym przypadku mysleć o odchudzaniu, lecz warto regularnie kontrolować swoją masę ciała. Utrzymaniu prawidłowej masy ciała sprzyja stosowanie się do zasad piramidy żywienia oraz regularna aktywność fizyczna.