Ile powinnam ważyć przy 175 cm wzrostu?

HMMMM,mam problem bo pomimo,e ma odpowiedni wage,to wzdaje mi sie,ze jestem za grubasna. Mam 13 lat,175cm i waze 63kg cyz 65 kg.... I sie martwie czy to nie jest za duzo..... pomocy
13 LAT ponad rok temu

Witam. Jesteś w wieku dojrzewania i intensywnego wzrostu, co oznacza, że Twoja sylwetka cały czas się zmienia (masa ciała i wzrost). Według siatek centylowych przeznaczonych do określania wzrostu i masy ciała u dzieci i młodzieży do 18 roku życia, Twoja waga oscyluje między 90 z 97 centylem, co oznacza nadmiar. Jednak również Twój wzrost jest na ponad 97 centylu. Jesteś wyższa niż większość osób w Twoim wieku (wg norm), a co za tym idzie, także cięższa. Natomiast stosunek Twojej masy do wzrostu oznaczany na podstawie najbardziej popularnego wskaźnika (Body Mass Index - BMI) wskazuje na normę. Dlatego nie musisz się martwić, jeśli tylko czujesz się dobrze i stan Twojego zdrowia również jest prawidłowy. Nie jesteś za gruba i nie powinnaś się odchudzać. Jedyne co warto zrobić dla swojego ciała – zarówno zdrowia jak i utrzymania prawidłowej masy ciała – to zacząć regularnie ćwiczyć (minimum 3 razy w tygodniu po ponad 30 minut) oraz wprowadzić prawidłowe zasady odżywiania, o których przeczytasz m.in. tutaj http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.