Odpowiednia waga dla 11-latki

Ile powinnam ważyc w wieku 11 ? Mam 11 lat ,160 cm wzrostu i ważę 53 kg .Czy to odpowiednia waga .
11 LAT ponad rok temu

Aby ocenić czy waga dziecka jest w normie, możemy posłużyć się wskaźnikiem BMI (body mass index).Wskaźnik masy ciała BMI dla dzieci oblicza się tak samo jak dla osoby dorosłej, z tą różnicą, że w przypadku dzieci obliczoną wartość BMI przenosi się na tzw. siatki centylowe. Służą one do porównania wzrostu i wagi dziecka w odniesieniu do innych dzieci, będących w tym samaych wieku i tej samej płci. Wartość BMI powyżej 85 percentyla świadczą o nadwadze, natomiast poniżej 25 percentyla stanowią o dużej niedowadze. Przedstawiony przez Ciebie parametr z punktu widzenia siatki centylowej wskazuje na nadwagę.