Ile wynosi moja nadwaga?

witam. Mam 19 lat, jestem kobietą, ważę 65 kg przy wzroście 1.56. chciałabym dowiedzieć się ile wynosi moja nadwaga (ile powinnam zrzucić) dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
W oparciu o Twój wzrost (156 cm) i wagę (65 kg) Twój wskaźnik masy ciała BMI (ang. Body Mass Index) wynosi około 26,7, co wskazuje na tendencję do nadwagi/nadwagę. Prawidłowa waga dla Twojego wzrostu i wieku waha się w przedziale 45-46 kg do 63 kg (w zależności od sylwetki, grubości kości itd.). Warto, byś zrzuciła kilka zbędnych kilogramów.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Doskonałym sposobem wstępnego sprawdzenia prawidłowości wagi jest obliczenie BMI (Body Mass Indeks).
Znając swoją wagę i wzrost, wystarczy podstawić te dane do poniższego wzoru:
BMI = Masa ciała w kg / (wzrost w metrach x wzrost w metrach)
Obliczenia dla Ciebie:
- 156 cm wzrostu
- 65 kg masy ciała
65 kg / (1,56 m x 1,56 m) = 26,7
Masa ciała prawidłowa jest wtedy, kiedy współczynnik wynosi 19-24.9.
W Twoim przypadku prawidłowa waga będzie w przedziale: 47-60,5 kg.
W ostatecznej ocenie należałoby też uwzględnić masę mięśniową i budowę Twojego ciała - podsumowując jednak dostępne dane, myślę że waga 50-56 kg byłaby najbardziej odpowiednia.
Oznacza to ok. 9-10 kilogramów do zrzucenia.
Pozdrawiam

Witam, wg BMI (wskaźnika masy ciała) Twoja masa ciała świadczy o nadwadze. Warto, abyś straciła około 9-10 kg. Pamiętaj jednak, aby dieta była zrównoważona i nie powodowała utraty kilogramów zbyt szybko – wtedy tracimy głównie wodę i mięśnie. Racjonalna i trwała utrata masy ciała to około 0,5-1 kg w ciągu tygodnia. O pomoc warto zwrócić się do dietetyka. Pozdrawiam.