Poprawienie wyglądu sylwetki +/-10 kg mniej

Mam 17 lat, mam 170 cm wzrostu i ważę 69 kilo (dwa miesiące temu ważyłam o 2 kg mniej). Niestety nie odżywiam się  zbyt dobrze, ponieważ ze względu na naukę nie mam czasu na dobieranie odpowiednich produktów, (zresztą to nie ja gotuje obiady, tylko rodzice). Nie uprawiam sportów, robię jedynie 60 brzuszków dziennie + jakieś jeszcze 2 ćwiczenia. Nie wiem czy mam nadwagę, czy nie ale chodzi mi ogólnie o poprawienie wyglądu sylwetki, i to jest moim priorytetem. Niestety nie umiem się  oprzeć żółtego serial czy czasem fast foodom, choć staram się  to ograniczyć ale nie bardzo mi to wychodzi. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Pani BMI (body mass index wynosi 23,88 czyli mieści się w granicach normy (wskaźnik 18,5-24,9 to właściwa masa ciała, zakres pomiędzy 25-29,9 wskazuje na nadwagę, powyżej na otyłości). BMI jest wyliczane na podstawie ilorazu masy ciała w kilogramach i wzrostu w metrach podniesionego do kwadratu.
Pani masa ciała jest prawidłowa, nie ma więc konieczności jej redukcji.
Natomiast niewłaściwe nawyki żywieniowe zawsze wymagają zmiany i to niezależnie od tego ile ma się lat. Proszę spróbować porozmawiać na ten temat z rodzicami, ich przecież też to dotyczy. W naszym portalu poświęconemu odchudzaniu znajdzie Pani wiele wartościowych informacji na temat zdrowego żywienia. Fast foodom najwyższa pora powiedzieć nie.

Aktywność fizyczna jest konieczna w każdym wieku. Najważniejsza jest systematyczność. Najlepiej kiedy wysiłek jest wykonywany minimum 3 razy w tygodniu przez minimum 30 minut. Jego forma jest zależna od Pani. W poprawie sylwetki pomocne są między innymi ćwiczenia rozciągające (.http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-rozciagajace-miesnie). Również codzienne dbanie o prawidłową postawę ciała jest pomocne.

Pozdrawiam.