Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaką dietę powinna stosować osoba, która chciałaby schudnąć?

Witam, mój organizm jest zmęczony ciągłymi dietami i wahaniami wagi. Chciałabym przywrócić stan równowagi a także dalej schudnąć gdyż moje BMI wynosi 26,93. Z analizy składu ciała wynika, że mam za dużo tłuszczu, a za mało mięśni. Od jakiej kaloryki diety zacząć?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław
52 poziom zaufania

Witam serdecznie,
Odpowiednia dieta zależy od wielu czynników: wieku, płci, wagi, aktualnego stanu zdrowia, aktywności fizycznej i stylu życia. Radziłabym udać się do dietetyka, który w oparciu o te wszystkie dane ułoży konkretny, dopasowany do Pani jadłospis lub ustali zalecenia żywieniowe.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka

0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Dzień dobry!
Żeby ustalić odpowiednią ilość kalorii, jaką powinna Pani codziennie spożywać, potrzebne są informacje na temat prowadzonego stylu życia: informacje o aktywności fizycznej, jej intensywności i rodzaju, a także o charakterze wykonywanej pracy, stanie zdrowia itp. Dodatkowo potrzebne byłyby zmierzenie podstawowych parametrów antropometrycznych, czyli wzrostu, masy i składu ciała. Dlatego też bardzo istotne jest to aby udać się z tym problemem do dietetyka, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu ustali odpowiednią podaż kalorii.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306


Warto również przeczytać:
Czy znacie skuteczne sposoby na odchudzanie? http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-znacie-skuteczne-sposoby-na-odchudzanie.html?c=9

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy