Z jakiego spalacza można skorzystać?

Witam, mam pytanie co do używania spalaczy tłuszczu podczas odchudzania. Chcę schudnąć 15 kg, ćwiczę, staram się jeść zdrowo ale chciałam też skorzystać z jakiegoś spalacza. Czy są one niebezpieczne?

Dzień dobry,

najskuteczniejszą formą spalania tkanki tłuszczowej jest stosowanie odpowiedniej diety, a to można połączyć z aktywnością fizyczną. Pozwoli to Panu na wypracowanie zdrowego stylu życia, co ochroni Pana przed efektem jo-jo.

Takie postępowanie jest jedyną najzdrowszą i najskuteczniejszą metodą walki z tkanką tłuszczową.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Osobiście nie popieram stosowania różnego rodzaju preparatów na odchudzanie. Podczas całego etapu redukcji wagi powinna ,,nauczyć się'' Pani zdrowych nawyków żywieniowych.
Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i łykaniem różnego rodzaju suplementów diety, a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.
Uważam, że zażywając suplementy na odchudzanie nie popracuje nad zdrowymi nawykami żywieniowymi. Suplement kiedyś się skończy a Pani nie zmieni nic w swojej diecie więc waga znów będzie rosła. Przecież nie będzie go Pani przyjmowała do końca życia. Moim zdaniem w odchudzaniu nie o to chodzi. Nieracjonalne odchudzanie najczęściej kończy się efektem jo-jo, utratą jędrności i elastyczności skóry oraz osłabieniem organizmu.
Jeżeli mam być szczera to nie inwestowałabym w tego typu suplementy. Zadbałabym o pełnowartościową dietę, a spadki wagi które będą się pojawiać zmotywują Panią do dalszego działania. Wielu moich pacjentów wątpiło w swoją silną wolę, obawiało się że nie będą w stanie jeść regularnie ale z czasem wypracowali zdrowe nawyki i teraz cieszą się z utraty kilogramów. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.
Należy jednak pamiętać aby dieta była pełnowartościowa i uwzględniała Pani zapotrzebowanie energetyczne. Powinna być dobrana indywidualnie i dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
Jeżeli zdecydowałaby się Pani na przejście na dietę zachęcam do współpracy. Mogę ułożyć indywidualny jadłospis dostosowany do Pani stylu życia.
Zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Najbezpieczniejszym i najbardziej pewnym sposobem na odchudzanie jest zamiana nawyków na całe życie – nie warto tracić pieniędzy na spalacze, których działanie i bezpieczeństwo jest wątpliwe, i które nie sprawiają, że żyjemy zdrowiej. Przy nadmiernej masie ciała mogą wystąpić różnego rodzaju powikłania, na przykład cukrzyca typu II, czy problemy z układem sercowo-naczyniowym. Aby uniknąć schorzeń związanych ze zbyt dużą ilością kilogramów, warto zgubić ich nadmiar. Optymalny sposób żywienia i dodatkowa aktywność fizyczna powinna wpłynąć pozytywnie na utratę masy ciała. Podczas walki ze zbędnymi kilogramami warto uświadomić sobie, że dieta nie trwa miesiąc czy dwa, tylko całe życie. Ważne jest wyuczenie się odpowiednich zachowań i sposobu żywienia. Zaleca się wybieranie ciemnego pieczywa w zamian za jasne, spożywanie tłuszczu z dobrych źródeł, takich jak oliwa z oliwek, tłuste ryby morskie czy chude mięsa bądź mleko i przetwory mleczne. Należy spożywać owoce i warzywa minimum 5 razy dziennie z przewagą warzyw (najlepiej do każdego posiłku). Ważne jest także, uzupełnianie płynów. Warto dziennie pić ok. 1,5-2 litrów płynów, najlepiej wody niegazowanej, mineralnej lub słabych naparów herbat.
Zamiast wybierać spalacze tłuszczu warto sięgnąć porady dietetyka, który pomoże w utracie nadmiernej masy ciała. Powodzenia!

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Czy znacie skuteczne sposoby na odchudzanie? http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-znacie-skuteczne-sposoby-na-odchudzanie.html?c=9