Czym może być spowodowany wzrost tkanki tłuszczowej?

witam, mam taki problem że spada tkanka mięszniowa a wzrasta tłuszczowa , i spada masa ciała robiłam analizę składu ciała , jestem na diecie a obwody ciagle rozsną i tkanka tłuszczowa wzrasta co może być tego przyczyną, brzuch też ciągle rośnie.

Dzień dobry,
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie? Po pierwsze jaką dietę Pani stosuje? Czy jest to dieta od specjalisty? Przy stosowaniu diety niedostosowanej indywidualnie efekt może inny niż zamierzaliśmy. Przede wszystkim proszę zwrócić uwagę na kaloryczność diety. Paradoksalnie, jeśli kaloryczność diety jest niska to spadek masy ciała wcale nie będzie szybszy a może być w ogóle niemożliwy. Druga ważna sprawa to wyniki badań? Czy robiła Pani przed rozpoczęciem diety takie badania jak: TSH, glukoza? Czy jest Pani zdrowa? A może Pani choruje np. na insulinooporność lub niedoczynność tarczycy? Wszystkie te aspekty mogą mieć wpływ na niepowodzenie diety jak również na to, że zamiast redukcji masy ciała obserwowane są wzrosty. Najlepiej żeby skonsultowała Pani wyniki z dietetykiem? Czy osoba, u której przeprowadzała Pani analizę skład ciała nie dokonała interpretacji? Najlepiej jeszcze raz porozmawiać ze swoim dietetykiem
Pozdrawiam, Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk kliniczny Gryfice