Wzrost tkanki tłuszczowej

Witam jestem chlopakiem. Mam wage w normie, ale przeszkadza mi niechciamy wzrost tkanki tluszczowej przy niskiej masie miesniowej. Czy jak chce obnizyc tluszcz pomimo normy to miesnie mi sie zmiejsza? Waga 72 kg 188cm.

Witam,
Pana BMI wynosi 20,37 czyli jest w normie. Podczas źle zbilansowanej diety odchudzającej rzeczywiście może dochodzić do ubytku masy mięśniowej, dlatego warto skorzystać z pomocy dietetyka. Ponadto w redukcji tkanki tłuszczowej pomocne będą ćwiczenia fizyczne.
Pozdrawiam

Witam,

W celu uniknięcia jak najmniejszych strat mięśni należy odpowiednio dobrać dietę oraz stopień intensyfikacji aktywności fizycznej. Prawidłowo zbilansowany jadłospis wraz z aktywnością fizyczną np. ćwiczeniami siłowymi pozwoli na zachowanie masy mięśniowej. Należy tutaj mieć na uwadze rozkład makroskładników czyli białko, tłuszcze, węglowodany jak i całą kaloryczność jadłospisu.

Pozdrawiam serdecznie!
Robert Lipert, Dietetyk
www.lublin.mojdietetyk.pl
lublin@mojdietetyk.pl
tel. 792 450 650

Witam,

przy tym wzroście nie powinien Pan przejmować się tą masą ciała a właśnie bardziej skupić się na składzie ciała. Odpowiednio dobrana dieta i aktywność fizyczna pozwolą zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej przy jednoczesnej ochronie mięśni lub ich budowie.

Zalecam wizytę u dietetyka.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl

Witam serdecznie,

w celu spalenia tkanki tłuszczowej przy nienaruszeniu mięśni należy je odpowiednio zabezpieczyć odpowiednią ilością białka w diecie i właściwą kalorycznością diety.
Powinien Pan być na niewielkim bilansie ujemnym i spożywac właściwa dla siebie ilość aminokwasów.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk