Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposoby na pozbycie tkanki tłuszczowej

Witam, mam 20 lat, moja waga to ok.55 kg wzrost 168cm, dziennie jem około 1800-200kcal z czego około 65%- 70% to węglowodany. Mam dużo tkanki tłuszczowej 21% zwłaszcza w okolicach brzucha. Moja aktywność fizyczna to 5 razy w tygodniu 6km chodzenia i nic poza tym. Proszę o pomoc jak pozbyć się tk. tłuszczowej a przy tym zwiększyć pupę i czy jest jakaś możliwość aby za pomocą diety stymulować wzrost piersi ?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Źródła nienasyconych kwasów omega-3

Nienasycone kwasy omega-3 są niezbędnym składnikiem naszej diety, jednak organizm nie posiada zdolności do ich samodzielnego syntetyzowania. Z tego względu warto wiedzieć, co jest ich pierwotnym oraz wtórnym źródłem ? o tym opowiada dr Leszek Walentynowicz, diabetolog.

Witam serdecznie,
Moim zdaniem węglowodany stanowią zbyt dużą część Pani diety, nawet jeśli są to głównie węglowodany złożone. Białka i tłuszcze są także ważnymi składnikami pokarmowymi, nie można ich aż tak minimalizować. Proszę pamiętać, że nadmiar węglowodanów również odkłada się w tkankę tłuszczową. Co do Pani poziomu tkanki tłuszczowej to drastycznie duży nie jest i mieści się w granicach normy, no ale wiadomo, że chodzi też o to by czuć się dobrze we własnej skórze.
Od strony diety proponuję taki rozkład składników pokarmowych: 55% węglowodany, 20% białko, 25% tłuszczu. Źródła węglowodanów w diecie: produkty pełnoziarniste: kasze, ryż brązowy, makarony pełnoziarniste (ale one nie za często), quiona, amarantus, płatki owsiane górskie. Źródła białka: mięso drobiowe, chuda wieprzowina, nabiał (sery twarogowe, ziarniste, kefiry, maślanki), jaja. Źródła tłuszczy : masło, masło klarowane, olej kokosowy- do smażenia, oliwa z oliwek i olej rzepakowy na surowo.
Tkankę tłuszczową bardzo dobrze redukują ćwiczenia typu cardio. Ćwiczenia modelujące pośladki przy odpowiedniej diecie również powinny poprawić ich wygląd. Przy wzroście 168 cm, ma Pani jak najbardziej odpowiednią masę ciała i radzę jej już nie zmniejszać. W razie potrzeby proszę o kontakt. Postaram się udzielić szerszej odpowiedzi.

Dietetyk, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Collegium Medicum UJ.
0

Witam Panią,
Jada Pani zbyt dużo węglowodanów. Proszę również zwiększyć aktywność fizyczną. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam serdecznie naturalnych metod stymulowania, powiększania piersi nie ma.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy