Czy moja waga jest odpowiednia?

Mam 25 lat mam 169 cm wzrostu i waze 49 kilo.czy to nie za malo

Dzień dobry,
Pani BMI wynosi 18, norma to 20-25. W Pani wieku BMI może być niższe i nie jest to niepokojący objawy. Jednak mimo wszystko jest to zbyt niska masa ciała w stosunku do wzrostu. Dobrze byłoby wykonać badanie analizy składu ciała aby zobaczyć jaka jest zawartość mięśni a jaka tkanki tłuszczowej.
Pozdrawiam,
Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk kliniczny Gryfice