Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym może świadczyć "puszysty" wygląd pomimo bardzo niskiego BMI?

Dzień dobry, Ważę 51.5 kg i mam ok. 170-174 cm wzrostu. Zawsze chciałem trochę schudnąć i wyglądać chudo i z lekkim 6-pakiem więc zacząłem ćwiczyć tyle, że mam już bmi na poziome 17.2 (to już niedowaga :c) i nadal wyglądam "puszyście" i nie mogę tego zrzucić i też nie chcę pogłębiać swojej niedowagi. Więc nasuwa mi się pytanie: czy to normalne? 
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Dzień dobry,
Czy wykonywał Pan analizę składu ciała? Wtedy będzie Pan w stanie poznać zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. Niemniej jednak na pewno nie będzie ona na wysokim poziomie. Być może jest to bardziej problem natury psychologicznej? Może warto porozmawiać o tym z lekarzem specjalistą? Jeśli często myśli Pan o swojej wadze i swoim wyglądzie i mimo niskiego BMI i zawartości tkanki tłuszczowej nadal Pan uważa, że ma Pan za dużo tłuszczu to można pomyśleć o wizycie u specjalisty
Pozdrawiam
Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk Gryfice

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy