Jak skutecznie pozbyć się tłuszczu?

Witam. Mam na imie Aleksandra. Potrzebuje skutecznych ćwiczeń na spalanie tłuszczu aby można było wykonywać je bez wychodzenia z domu. Chciałabym zrzucić z brzucha i nóg ale nie mam możliwości zapisania się na siłownie, biegania czy robienia innych czynności poza domem, ponieważ na codzień zajmuje się prawie cały czas siostrzeńcem więc jedyny czas jaki mam to wtedy gdy on śpi. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Witaj Aleksandro,

Niestety bez odpowiedniego odżywiania, ćwiczenia czy to w domu czy w profesjonalnym klubie nie pomogą zrzucić skutecznie zbędnych kilogramów.

W pierwszej kolejności warto zadbać o odpowiednią kaloryczność diety, następnie dodać aktywność fizyczną. W kwestii tkanki tłuszczowej "nie spala się" on miejscowo.

W kwestii ćwiczeń warto zacząć od tych angażujących jak najwięcej partii mięśniowych. Pozwoli to wzmocnić całe ciało, a dodatkowo wydatkować jak największą ilość energii podczas ćwiczeń czyli "spalonych" kalorii. Takie ćwiczenia jak pajacyki, skakanka, bieg bokserki po te bardziej siłowe pompki, przysiady, wykroki czy podciąganie.

Serdecznie pozdrawiam
Robert Lipert
Mój Dietetyk Lublin
https://www.facebook.com/MojDietetykLublin/