Jak pozbyć się cellulitu za pomocą ćwiczeń?

Witam mam 30 lat,177cm wzrostu i 77kg.Chciałabym ładnie zbudować sylwetkę i pozbyć się koszmzrnej skórki pomarańczowej z ud,pośladków,brzucha i ramion.Mam w domu orbitreka,ale nie wiem jak często i intensywnie ćwiczyć,żeby efekty były zadawalające.

Renata GrzechociĹska

Walka z cellulitem jest bardzo trudna. Sugeruję codziennie wykonywać trening na orbitreku min 30 minut. Można włączyć również ćwiczenia takie jak przysiady, wykroki oraz inne angażujące mięśnie kończyn dolnych.Dodatkowo stosować masaże okolic objętych cellulitem, oraz odpowiednią dietę. Na naszym portalu znajdzie Pani kilka artykułów dotyczących tego tematu. Tu podrzucam link do jednego z nich.https://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-cellulit

Aleksander Ropielewski

Najskuteczniejsze są ćwiczenia aerobowe - czyli o umiarkowanej intensywności. Im dłuższy trening tym lepiej. Ważna jest regularność. Na początku wystarczy 15-30 min dziennie lub co drugi dzień. Wraz ze wzrostem formy i wytrzymałości docelowo należy wykonywać 3-4 treningi w tygodniu po 1h i więcej. Nie koniecznie muszą to być ćwiczenia na orbitreku - w ładną pogodę spacer z kijkami po lesie może być znacznie przyjemniejszy.