Jak pozbyć się cellulitu i zamienić tłuszcz na mięśnie?

Mam 14 lat i mam. Trzy razy w tygodniu mam treningi piłki siatkowej.Mam cellulit 1 etapu i chciałabym się go pozbyć. Jaka dieta i ćwiczenia? Jak jeździć na rowerze aby nie zwiększyć mięśni lecz spalić tkankę tłuszczową? Czy mogę jednocześnie spalać tkankę tłuszczową i wyrabiać sobie mięśnie brzucha? Prosze o Pomoc.
14 LAT ponad rok temu

Witam. Jazda na rowerze jest jak najbardziej dobrym pomysłem – zarówno pomoże spalić tkankę tłuszczową jak i wzmocnić mięśnie brzucha oraz nóg. Każda aktywność fizyczna jest polecana przy zwalczaniu cellulitu. Jeśli chodzi o odżywianie powinnaś szczególnie uważać na produkty tłuste oraz słodkie – słodycze, słodkie bułki, słodkie napoje gazowane, produkty typu fast food, słone i tłuste przekąski (krakersy, chipsy, paluszki), gotowe dania i inne. Polecam również zapoznanie się z przydatnymi informacjami na temat cellulitu oraz diety zwalczającej pomarańczową skórkę http://portal.abczdrowie.pl/cellulit http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-cellulit http://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-dieta-antycellulitowa http://portal.abczdrowie.pl/prawda-na-temat-cellulitu
Pozdrawiam.

Cellulit (lipodystrofia) to nic innego jak patologiczne zmiany w podskórnej tkance tłuszczowej, które powstają na skutek złej diety, braku ruchu, uwarunkowań genetycznych ale także negatywny wpływ ma palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu.
Powstaniu pomarańczowej skórki sprzyja zachwianie równowagi między gromadzeniem a spalaniem tłuszczu, powodujące skupienie się w tkankach zbędnych produktów przemiany materii i wody oraz nieprawidłowości w mini-krążeniu krwi powodujące, że nie dotlenione komórki wolniej spalają tłuszcz. Cellulit najczęściej dotyka kobiety, zarówno te szczupłe jak i te borykające się z wagą, gdyż żeńskie hormonyestrogeny (zbyt duża ich ilość w stosunku do progesteronu) – sprzyjają powstawaniu tzw. „pomarańczowej skórki”
Aby zlikwidować cellulit i zapobiec jego nawrotom, trzeba włożyć dużo wysiłku. Nie jest to łatwe, ale możliwe!
Pij wodę – bowiem ułatwia wypłukiwanie toksyn z organizmu, dzienne spożycie wody to minimum 1,5 l. Warto sięgać po wodę mineralną niegazowaną.
Sięgnij po zieloną i czerwoną herbatę, ponieważ przyspieszają przemianę materii ale również są źródłem antyoksydantów, czyli związków, które w organizmie człowieka neutralizują wolne rodniki odpowiedzialne między innymi za starzenie się komórek
Jedz często ale mniejsze posiłki, najlepiej 5 razy dziennie o stałych godzinach. Pobudzasz przez to metabolizm a Twój organizm nie musi oszczędzać energii czyli nie tworzy zapasów w postaci tkanki tłuszczowej.
Jedz warzywa i owoce gdyż jest to rewelacyjne źródło łatwo przyswajalnych witamin i mikroelementów, są niskokaloryczne ale dzięki błonnikowi po ich spożyciu długo będziesz odczuwać uczucie sytości.
Wybieraj chude mięso, gdyż zawiera znacznie mniej tłuszczy nasyconych, bogate jest w L-karnitynę, która zwiększa zużywanie przez organizm kwasów tłuszczowych jako źródła energii a przez co spala się więcej tkanki tłuszczowej.
Sięgaj po produkty, które są źródłem potasu (ziemniaki, pomidory, rośliny strączkowe, banany, melon, kiełki, brokuł, boćwina, brukselka, pełne ziarna, kasza gryczana), ma on działanie przeciwobrzękowe - zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie.
Wybieraj produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega–3, substancje te przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, poprawiają krążenie krwi, zwiększają nawilżenie skóry oraz ją ujędrniają. Sięgaj zatem po tłuste ryby morskie, orzechy (nie solone), pestki i nasiona, nierafinowane oleje roślinne (rzepakowy, lniany, oliwę z oliwek), miękkie margaryny.
Ogranicz spożycie soli gdyż zatrzymuje ona wodę w organizmie i tym samym powoduje obrzęki oraz utrudnia usuwania toksyn. Zamiast soli wybieraj zioła: rozmaryn, bazylia, oregano lub sól ziołową
Nie jedz słodyczy i produktów typu fast food, są to produkty wysokokaloryczne ale o małej wartości odżywczej. Często są źródłem szkodliwych substancji. Zarówno nadmiar tłuszczu i cukrów prostych przekształca się w tkankę tłuszczową.
Codzienne uprawianie ćwiczeń fizycznych jest warunkiem utrzymania dobrego stanu zdrowia i jędrności skóry. W szczególności zalecane są zajęcia aerobowe np.; nordic walking, pływanie, aqua aerobic, aerobic, jazda na rowerze czy szybki spacer.
Walkę z cellulitem możemy zacząć również od zabiegów we własnej łazience. W tym celu warto wykonywać naprzemienny ciepły i chłodny prysznic, podczas którego masujemy miejsca pokryte pomarańczową skórką np. szorstką rękawicą. Cellulit nie lubi zimna więc do masażu warto użyć kostek lodu. Takie zabiegi pobudzają mikrokrążenie, sprzyjają lepszemu dotlenieniu komórek, szybszemu spalaniu tłuszczu, oczyszczeniu tkanek z zalegających toksyn a w konsekwencji walczą z cellulitem. Powodzenia!