Witam
Jedynym rozwiązaniem są ćwiczenia modelujące wybrane partie ciała oraz ewentualnie preparaty w postaci kremów, które wspomagają redukcję cellulitu, czy też gąbki do masażu.
Witam,
w walce z cellulitem niezbędna jest aktywność fizyczna, prawidłowe żywienie oraz dodatkowo działania manualne jak masaże, kremy.
W zakresie żywienia to proszę zwrócić uwagę na regularne posiłki (4-5 w ciągu dnia), unikanie tłuszczów, zwłaszcza zwierzęcych (tłuste mięso, wędliny, pełnotłusty nabiał, fast-foody) oraz rezygnacja z cukrów prostych (słodycze, cista, słodkie napoje, cukier). Dieta powinna obfitować w warzywa, pełnoziarniste produkty mleczne, chude mięso i nabiał.
Pozdrawiam
Witam serdecznie.
W walce z cellulitem pomocna jest regularna aktywność fizyczna, odpowiednie kosmetyki i odpowiednia dieta.
Podstawą Twojego jadłospisu powinny być warzywa i owoce. Produkty te wykazują właściwości oczyszczające i są źródłem błonnika, składnika przyczyniającego się do spowolnienia wchłaniania tłuszczu z diety i usprawniającego krążenie krwi. Poza warzywami i owocami warto jeśc bogate w błonnik pełnoziarniste produkty zbożowe – otręby, płatki owsiane, pieczywo pełnoziarniste, grube kasze, ciemny ryż. Warto zwiększyć również ilość ryb w jadłospisie, ze względu na zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (szczególnie omega-3), usprawniających pracę układu krwionośnego i limfatycznego. Ważna jest odpowiednia podaż witamin, szczególnie: C, krzemu i potasu. Witamina C pobudza syntezę kolagenu wpływając na odpowiednie ujędrnienie skóry, działa również odtruwająco, bierze bowiem udział w procesach detoksykacji, może więc wspomagać proces redukcji cellulitu. Jej źródłem są głównie świeże warzywa i owoce, a szczególnie: papryka, brokuł, kapusta, brukselka, owoce cytrusowe
Krzem natomiast wzmacnia warstwę kolagenową czyniąc skórę bardziej elastyczną. Głównym źródłem krzemu są warzywa korzeniowe oraz kasze. Potas to składnik, który reguluje gospodarkę wodną organizmu, zapobiega nagromadzeniu się wody w organizmie, tym samym chroniąc przed obrzękami i gromadzeniem się zbędnych produktów przemiany materiii, a jego źródłem są warzywa i owoce, jak órwnież wiele innych produktów.
A czego unikać? Z jadłospisu należy wycofać wszelkie tłuste produkty i potrawy, smażone w głębokim tłuszczu, produkty typu fast food, cukier, słodycze, ograniczyć czerwone mięso i wysokoprzetworzone produkty zbożowe (np. białe pieczywo), czyli produkty najczęściej powodujące tycie i gromadzenie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wszelkie używki i sól, utrudniające oczyszczanie organizmu z toksyn.
pozdrawiam!
Małgorzata Krukowska - dietetyk
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Produkty przyspieszające przemianę materii i spalanie tłuszczu – odpowiada Julita Krawczyk
- Produkty żywnościowe zapewniające uczucie sytości – odpowiada Mgr Natalia Mogiłko
- Jak zwiększyć poziom błonnika w diecie? – odpowiada Mgr Jolanta Łobocka
- Tłuszczyk, cellulit i rozstępy – odpowiada Mgr Maria Kreid
- Jak pozbyć się cellulitu i zamienić tłuszcz na mięśnie? – odpowiada Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna
- Dieta na zmniejszenie cellulitu – odpowiada Mgr Monika Konieczna
- Jaka dieta? Mam 15 lat – odpowiada Mgr Maria Kreid
- Jakie produkty spożywać, by usprawnić pracę jelit? – odpowiada Mgr inż. Kamila Szczepaniak
- Cellulit na nogach - jakie ćwiczenia i kremy? – odpowiada Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna
- Diety eliminacyjne cellulit – odpowiada Mgr Magdalena Łącka
artykuły
PCOS dieta - na czym polega? Co jeść, a czego unikać?
Dieta PCOS powinna być stosowana przez kobiety, kt
Dieta niskowęglowodanowa - zasady, produkty wskazane i zakazane
Dieta niskowęglowodanowa, inaczej low carb, to pla
Dieta przy nadciśnieniu tętniczym. Co spożywać? Jakich produktów unikać?
Dieta przy nadciśnieniu to najlepsze lekarstwo na