Cellulit na nogach - jakie ćwiczenia i kremy?

Witam. Mam 13 lat, 161-162 cm wzrostu i ważę 67-66 kg. Mam na nogach cellulit i chciałabym się spytać o ćwiczenia na cellulit oraz działające kremy (polecenie jakiś marek). A także o ćwiczenia na brzuch (tylko takie nie bardzo długie i męczące, bo nie lubię ćwiczyć). Pozdrawiam.

13 LAT ponad rok temu

Witam.

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, dlatego powinnaś zacząć dbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Aby pozbyć się cellulitu ważne są zarówno ćwiczenia, jak i odpowiednie odżywianie. Dieta powinna być bogata w owoce i warzywa, które mają działanie przeciwobrzękowe, zawierają duże ilości błonnika pokarmowego, który spowalnia wchłanianie tłuszczów, a także są bogate w antyoksydanty niezbędne w redukcji cellulitu. Jedz także inne węglowodany złożone – produkty pełnoziarniste. Unikaj natomiast białego pieczywa, słodyczy, produktów typu fast food, słodkich i gazowanych napojów oraz potraw smażonych. Zajrzyj do artykułu:  http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.