Jak mogę wrócić do poprzedniej wagi?

Dzień dobry, Mam 26 lat, 181 cm wzrostu. Obecnie ważę 58-60 kg. Przez 1,5 roku schudłam 14 kg. W najgorszym momencie ważyłam 48 kg. Moja dieta polegała na jedzeniu ok 1000 kcal dziennie. Wahała się czasem o 200 więcej i mniej. Około pół roku temu zaczęło się u mnie kompulsywne objadanie sie - słodycze, ciasta, itp. Potrafiłam (i dalej się to zdarza) jeść 1x/tydz. blachę ciasta, w efekcie czego przyjmowałam nawet 3,5k kalorii. We wrześniu (2 mies. temu) moja waga była stabilna, ważyłam 54-55 kg. Od tamtej pory napady tez się zdarzają, ale waga zaczęła rosnąć diametralnie. Fakt, że zaczęłam jeść w miarę normalnie - ok. 1300-1600 kcal. Woda się zatrzymuje, po zjedzeniu ciasta, słodyczy, po większej ilości kalorii mój brzuch jest jak kula, nie wypróżniam się, a jak już, to dalej wyglądam jak balon. Czuję się fatalnie. Puchnę, wszystko się opina, mam wzdęcia, cellulit. Nie czuję się komfortowo. Najlepiej czułam się ważąc 56 kg i przy tej wadze chciałabym wrócić. Staram się jeść regularnie, nie ćwiczę, ale chcę pozbyć się nawyku sięgania po słodkie, jeść więcej warzyw. Byłam u dietetyka, mam dietę na 1650 kcal, ale zamiast się trzymać jej (średnio gotuję) zamawiałam pudełka no i dalej jadłam słodkie. Co zrobić, aby wrócić do 56 kg, mieć normalny brzuch i uda, a nie wielkie spuchnięty balon i uda prosiaka. Proszę o pomoc, bo już nie daję rady. Nie wiem ile już jeść...

Dzień dobry

Niestety za wiele eksperymentowała Pani ze swoją dietą i tym samy z ciałem. Teraz niezbędna jest indywidualna i dobrze zbilansowana dieta. Nie ma jednego złotego środka na naprawę tego c się stało. Trzeba podejść do sprawy kompleksowo i odpowiedzialnie. Myśle, że już dość krzywdy wyrządziła Pani swojemu organizmowi.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana o układam indywidualne diety. Zachęcam d kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl