Czy mogę bezpiecznie poddać się tym zabiegom?

Witam, Mam 33 lata i karmię piersią roczne dziecko. Chciałabym skorzystać z endermomasażu na cellulit jednak boję się, że uwolnione toksyny zaszkodzą dziecku. W internecie można znaleźć sprzeczne informacje odnośnie tego czy można korzystać z endermologii przy karmieniu. Dodam tylko, że Mały pije z piersi bardzo często w ciągu dnia jak i w nocy. Czy mogę bezpiecznie poddać się zabiegom?

Dzień dobry,

Opinie różnią się od siebie ponieważ jedna "szkoła" mówi że nie ma problemu tylko należy odciągnąć pokarm po zabiegu i nie podawać go dziecku.

Ja osobiście nie zalecam wykonania zabiegu w trakcie karmienia piersią. Nie ma badań na kobietach karmiących, czy zabiegi szkodzą czy nie. Dlatego uważam, że lepiej być ostrożnym. Zabiegi endermologii aby przyniosły dobre rezultaty wykonywane są w serii co 2-4 dni jest to krótka przerwa pomiędzy zabiegami. Ciało pracuje nie tylko zaraz po zabiegu i uważam że trzeba mieć to na uwadze.

Druga "szkoła" jest taka, że są również różne urządzenia na rynku do endermologii, stąd te zbieżne opinie. Dla przykładu zabieg endermologii urządzeniem LPG działa na zasadzie masażu podciśnieniowego jest zabiegiem modelującym sylwetkę, wspomagającym walkę z cellulitem. Część specjalistów nie widzi problemów z wykonaniem zabiegu u kobiet karmiących.

Endermomasaż który dodatkowo wytwarza prądy nie jest zalecany dla kobiet karmiących ( i tutaj nie ma zbieżnych opinii specjalistów) Np. zabieg żelazkiem antycellulitowym z elektrostymulacją TENS.

Każdy specjalista ma swoje własne opinie. Mam nadzieję że Pani wytłumaczyłam mniej więcej tą rozbieżność zdań.

Pzodrawiam,