Czy ten lek mógł spowodować cellulit?

Dzień dobry, stwierdzono u mnie PCOS, biorę od ok 4 miesięcy glucophage i po tym czasie zauważyłam celulit na udach nigdy nie miałam z tym problemu, czy ten lek mógł przyczynić się do tego, wszyscy mówią, że po nim chudną a ja z wagą stoję lub jest 1kg/-1kg.

Metformina może pomagać w zmniejszeniu masy ciała, jednak warunkiem koniecznym do redukcji tkanki tłuszczowej jest ujemny bilans energetyczny. Tycie najczęściej wynika z przyjmowania zbyt wielu kalorii. Dystrybucja tłuszczu, na którą zwróciła Pani uwagę nie jest wynikiem stosowania leku. Najpewniej zależy od gospodarki hormonalnej.