Problem z cellulitem po porodzie

witam mam 28 lat urodziłam dwójkę dzieci w chwili obecnej młodsze ma 1,5 roku mam 160 wzrostu i warzę ok 70 kl wygladam tragicznie jak wielka kula tłuszczu najwięcej na brzuch udach i biodrach jednym słowem tragedia wszędzie celulit szukam racjonalnej diety i ćwiczeń nie jestem osobą szczegolnie aktywną fizycznie ale chcę to zmienić i zdrowo żyć proszę o pomoc

Witam,

Wskaźnik BMI dla Pani wynosi 27, 34 i oznacza on nadwagę.

Aby pozbyć się zbędnych kilogramów należy połączyć dwa elementy: aktywność fizyczną i dobrze zbilansowaną dietę.

Uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby podjęcie współpracy z dietetykiem i trenerem personalnym, którzy razem bądź w jednej osobie mogliby ułożyć profesjonalne plany i żywieniowe i ćwiczeniowe.

Jednak jeśli myśli Pani o samodzielnej walce polecam stosować poniższe elementy:

Na początku proponowałabym wprowadzić 5 posiłków dziennie (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) w równych odstępach czasowych (przerwy co 3-3,5 godziny). Posiłki powinny opierać się na produktach o niskim IG czyli ogólnie przyjmując: produkty zbożowe pełnoziarniste, warzywa, owoce (w określonych ilościach, najlepiej w pierwszej połowie dnia), chude mięso, ryby, nasiona i pestki tzw. super foods, chudy nabiał i zdrowe tłuszcze np. oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, olej lniany, olej z wiesiołka (tabelę produktów o niskim IG znajdzie Pani bez problemu w internecie).
Poza tym proszę zwrócić uwagę na techniki kulinarne wykorzystywane w kuchni. W tej kwestii zalecane są: gotowanie na parze, gotowanie tradycyjne, pieczenie w rękawie czy duszenie bez wcześniejszego obsmażania. Absolutnie proszę zrezygnować ze smażenia.
Fast foody i słodycze nie są wskazane w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej, dlatego też jeśli nie ograniczy Pani ich konsumpcji efekty nie będą zadowalające.
Proszę również pamiętać o spożywaniu 1,5-2 litrów wody dziennie.
Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to najlepszym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej jest włączenie treningu cardio (bieganie, jazda na rowerze, pływanie, nordic walking, długie spacery).

Warunki skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej w przypadku aktywności fizycznej to:
- czas trwania- trening powinien trwać nie krócej niż 30 minut, ponieważ dopiero po tym czasie uaktywniają się rezerwy tkanki tłuszczowej,
- intensywność- na początku nie warto przeceniać swoich możliwości bo można szybko zrazić się do aktywności fizycznej. Dostosowujemy aktywność do swoich aktualnych możliwości,
- zasada progresji- w miarę poprawy wytrzymałości i ogólnej kondycji ciała zwiększamy intensywność czyli np. dłużej biegamy,
- stretching- po każdym treningu powinniśmy rozciągać te mięśnie, które brały udział w wysiłku.

Ponadto w celu redukcji cellulitu oprócz diety i aktywności fizycznej proponuję wykonywać regularne masaże, nie zapominać o wodzie, w miarę możliwości nosić luźne ubrania i chodzić w płaskich butach, wykonywać ćwiczenia siłowe na poszczególne partie mięśniowe, unikać gorących kąpieli i saun.
Proszę też pamiętać, że za cellulit odpowiedzialne są również: hormony (estrogeny), genetyka oraz nadmierny stres.

Jestem pewna, że jeśli jest Pani zdrową kobietą to zmiana złych nawyków żywieniowych i wprowadzenie aktywności fizycznej oraz eliminacja pozostałych czynników wpływających na powstawanie cellulitu, przyniesie zadowalające efekty.

Pozdrawiam i trzymam kciuki,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl