Jak pozbyć się kilkunastoletniego cellulitu?

Witam mam okropny stary celullit kilkunastoletni.Jak go zwalczyć skoro mam żylaki, pajączki i niedrożne żyly(USGwykazało),jestem już po jednej operacji na żylaki, przede mną następne i jak tu pozbyć się cellulitu skoro nie mogę np.robić pilingu, msażu rękawicą, rozgrzewających kremów,owijania folią.Mam go na udach i pośladkach. Mam trochę nadwagi ale kiedy waga była dobra, to cellulit też był.Proszę o pomoc, bo cale moje życie to walka z cellulitem.

Najpierw proszę się skupić na usunięciu żylaków. Potem można spróbować ocenić stan Pani cellulitu i zacząć od np. cyklu zabiegów karboksyterapii. Niestety aby zaplanować dla Pani cykl zabiegów (jednorazowa akcja nic nie daje) trzeba przeanalizować Pani ogólny stan zdrowia i stan Pani naczyń krwionośnych.

Problemy są dwa - nieprawidłowa i nadmierna tkanka tłuszczowa oraz zaburzenia przepływu żylnego. Najważniejszy jest stopień niedrożności żylnej i zdiagnozowanie jakiego naczynia dotyczy. W pierwszym etapie należy zdiagnozować ten problem, wtedy będzie można dobrać odpowiednią metodę terapii cellulitu: ultradźwięki, kuracja iniekcyjna, fale radiowe bez ogrzewania skóry. Zabiegi muszą być przeprowadzane przez doświadczonego lekarza. Ponadto należy zastosować odpowiednią dietę, ze stałym wykluczeniem niektórych produktów oraz wybrać sobie aktywność fizyczną, która Pani lubi, żeby można było regularnie ćwiczyć. Cierpliwość i systematyczność w stosowaniu diety i ćwiczeń daje również bardzo dobre efekty.

W pierwszej kolejności należy rozwiązać problem medyczny czyli żylaki. Następnie kosmetolog we współpracy z flebologiem prowadzącym dobierze zabiegi redukujące cellulit.

Pozdrawiam