Dlaczego muszę wtedy oddać stolec?

Witam mam 18 lat i niedoczyność tarczycy a konkretniej hasimoto odkąd pamiętam, oczywiście jak u 90% osób z tą chorobą mam nadwagę i jak chyba większość próbuje ją zrzucić od jakiegoś miesiąca codziennie w domu truchtam w miejscu, na początku nawet jedna minuta dla mnie to było spore wyzwanie obecnie truchtam średnio 15 i próbuje czas wydłużyć jednagrze zauważyłem pewną zależność zawsze po zakończeniu takiego biegania chce mi sie skorzystać z toalety i nie chodzi tu o siku i w zasadzie nie wiem co o tym myśleć taka sytuacja znaczy iż pobudziłem swój metabolizm i zaczynam chudnąc czy może to objawa jakiejś innej choroby którą posiadam a moze oba? Nie wiem co o tym myśleć.

W celu redukcji masy ciała konieczny jest ujemny bilans energetyczny (mniejsza ilość kalorii musi być przyjmowana z pożywieniem przez organizm niż przez niego zuzywana) i nie ma znaczenia czy Pan truchta wtedy czy siedzi, jeśli bilans kalorii nie będzie ujemny, redukcja masy ciała nie nastąpi. Oczywiście będąc aktywnym fizycznie, znacznie łatwiej jest zredukować nadmierną tkankę tłuszczową, lecz należy pamętać, by nie zwiększać jednocześnie ilości przyjmowanych kalorii. Ruch wpływa na poprawę perystaltyki jelit, więc jeżeli większość czasu spędza Pan w pozycjach statycznych, to trucht może mieć wpływ na opisane przez Pana "dolegliwości".