Czy jest szansa na zredukowanie masy ciała bez utraty masy mięśniowej?

Witam mam pytanie czy mozna przy mojej aktywności fizycznej zredukować o 15 kg beż utraty masy mięśniowej. Mam 24 lata trenuje już spory czas ale od zeszłego roku przytyłem 15 kg I niestety nie jest to tylko masa mięśniową co bardzo widać. Podnoszę ciężary Ok 180kg martwy ciąg biegam po 40-60 mim 2-4 razy w tygodniu po 8km/h by utrzymać tętno między 128-148 skacze na skakance po 45-60 min i robię ćwiczenia wielostawowe . Ale mimo to po ostatnim sprawdzianie sprawności fizycznej załamałem się bo ledwo dobiegłem do mety na odcinku 3 km a moim celem jest utrata tych 15 kg oczywiście samej tkanki tłuszczowej . Niestety też przez mój tryb życia i pracę nie jestem wstanie regularnie przyjmować posiłków a kaloryczność bywa różna gdy kobieta gotuje. Wie może ktoś jak pomóc?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 3 miesiące temu

Leczenie otyłości brzusznej

Na wystąpienie otyłości brzusznej bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. U kobiet udział w jej powstaniu mają m.in. zaburzenia równowagi hormonalnej czy menopauza. O tym, jak wygląda leczenie otyłości brzusznej, wypowiada się prof. Wojciech Drygas.

Dzień dobry,

oczywiście, że można zgubić tkankę tłuszczową bez utraty masy mięśniowej. Organizm najpierw spala tłuszcz a później sięga do rezerw mięśniowych. Nie mniej jednak powinien Pan być na ujemnym bilansie energetycznym - nie ma innej rady. Regularność posiłków jest ważna ale nie najważniejsza. Także spokojnie odpowiednią dietą osiągnie Pan swój cel.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty