Jaka jest idealna masa ciała przy wzroście 172 cm?

Witam, Chciałabym się dowiedzieć jaka jest idealna masa ciała przy wzroście 172 cm oraz ile kalorii dziennie może spożywać kobieta w wieku 24l przy siedzącym trybie pracy?

Jeśli chodzi o wskaźnik BMI to masa ciała powinna być w przedziale 60-69 kg. Natomiast bardziej istotny jest skład ciała, czyli tkanka tłuszczowa (w przedziale 21,0-32,0%) i masa mięśniowa (jak największy % naszego ciała). Przy małej aktywności fizycznej i pracy siedzącej, żeby nie przytyć wystarczy jeść tylko 1400-1600 kcal.