Idealna waga dla osoby z 153 cm wzrostu

Dzień dobry. Zacznę od tego, że mam 21 lat i chciałabym zapytać o idealną wagę dla osoby w moim wieku. Ważę 56 kilogramów i mam 153 centymetry wzrostu. Znalazłam w internecie kalkulatory idealnej wagi, ale one pokazują zazwyczaj jakiś przedział, a nie konkretne wskazanie. Chciałabym się dowiedzieć, ile dokładnie kilogramów powinnam schudnąć, aby osiągnąć idealną wagę do mojego wzrostu i wieku. Wydaje mi się, że moja obecna waga, czyli wspomniane 56 kilogramów to trochę za dużo dla mnie. Jaka jest idealna waga kobieca dla osoby o moim wzroście? Chciałabym się też dowiedzieć, od czego zależy waga idealna dla danej osoby, czym jest to uwarunkowane? Jakie czynniki oprócz płci i wzrostu wpływają na idealną wagę? Bardzo proszę o pomoc i informację, ile powinnam schudnąć. Z góry dziękuję za odpowiedź.

nie da się na podstawie wzrostu określić prawidłowej wagi, mogą być to jedynie widełki;
ważny jest skład ciała;
są osoby o większej lub mniejszej masie mięśni i to warunkuje końcową optymalną wagę;
najlepiej wykonać badanie składu ciała i na tej podstawie ocenić obecną i obliczyć optymalną wagę

Na podstawie BMI mogę ocenić, że Pani waga jest prawidłowa (BMI wynosi 24). Jeżeli chciałaby Pani osiągnąć wagę jaką można uznać za idealną do Pani wzrostu wynosiłaby ona 53.5 kg. Należy jednak pamiętać, że budowa ciała jest kwestią bardzo indywidualną i jej prawidłowość ocenia się nie tylko na podstawie wagi, ale także masy koścca, masy mięśniowej i stopnia otłuszczenia. Dlatego jeżeli ma Pani wątpliwości co do prawidłowości swojej budowy powinna Pani wykonać analizę składu ciała (najlepiej na urządzeniu klasy medycznej).

Dzień dobry!

Według BMI (wskaźnika masy ciała) Pani masa ciała jest prawidłowa.
Więcej o kondycji naszego organizmu możemy dowiedzieć się dzięki analizie składu ciała (informacje o tego typu badaniach może Pani znaleźć na http://diet-coaching.xaa.pl/analiza-skladu-ciala-artykul-food-forum/).

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
Dietetyk Patrycja Sankowska