Odżywianie a masa mięśniowa

Dzień dobry ! Mam 18 lat, wzrost 186 i ważę 71,3 kg. Uprawiam regularnie sport, przeważnie popołudniami ok 17-19. W weekendy są to dwa treningi. Potrzebuje pomocy w pokryciu zapotrzebowania na wysiłek i zdobywanie masą mięśniowej której potrzebuje w swojej dyscyplinie. Jest to piłka nożna, treningi trwają ok 2 h. Spędzam 6 godzin w szkole siedząc. Potrzebuje pomocy w rozsądnie ułożone diecie dla mojego zapotrzebowania. Pozdrawiam

Witam,

w tym celu należałoby przeprowadzić dotychczasową analizę żywienia i składu ciała. Sama waga nie informuje nas o składzie ciała, który w sporcie jest bardzo ważny. Badając skład ciała otrzymujesz informacje o zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i nawodnieniu, które również jest niezmiernie ważne w sporcie. Niezbędny jest również dokładniejszy wywiad, w celu dopasowania możliwości i preferencji diety, tak aby nie było problemów z jej realizacją. Bez wiedzy dotyczącej dotychczasowego sposobu żywienia, możliwości zabierania ze sobą posiłków i dokładniejszego wywiadu treningowego, nie mogę ułożyć diety i zaleceń około-treningowych. Zapraszam do kontaktu, w celu umówienia się na wizytę i ułożenia diety.

Barbara Wójcik
Dietetyk Sportowy
bwojcik.dietsport@gmail.com