Jak się odżywiać, żeby zbudować masę mięśniową i nie obciążać wątroby?

Dzień dobry Mam 20 lat i marskość wątroby ( PSC ) ,mam też problemy z jelitami. Ostatnio schudłem dużo kg i teraz chciałbym te kilogramy odzyskać i zacząć chodzić na siłownie . Ale niestety nie wiem jak się odżywiać ze by zbudować masę mięśniową a jednocześnie nie obciążać za bardzo wątroby . Z góry dziękuję za odpowiedz :)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

dieta w marskości wątroby jest zależna od stanu i wydolności narządu powinna być ustalona indywidualnie. Proszę zacząć od hepatologa który okresli czy dieta powinna być bogato czy normobiałkowa, potem ułożyć u dietetyka całą dietę.

Pozdrawiam

Witam serdecznie,

w celu wprowadzenia odpowiedniej diety przy tej jednostce chorobowej konieczna jest konsultacja z lekarzem i dietetykiem z jednoczesnym stałym monitorowaniem stanu zdrowia.

Pozdrawiam,
mgr dietetyki Natalia Główka
www.nutricus.pl

Witam Pana,
Widzę że jest Pan z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu zbuduje Pan masę mięśniową.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk