Przybranie na wadze pomimo braku zmiany sposobu odżywiania

Witam. Zauważyłam ostatnio, że mimo iż nie jem dużo bardzo przybrałam na wadze (pół roku 7 kg) . Dziś ważący się doznalam szoku, przy wzroście 167 cm ważę 76 kg. Jaka może być przyczyna tak nagłej zmiany. Martwię się bo staram się uważać na to co jem. Dodam że często przyjmuje leki przeciwbólowe (migreny )

Witam Panią,

Legi przeciwbólowe mogą nieco wpływać na wzrost wagi ale uważam że nie to jest główną przyczyną tycia. Należałoby prześledzić Pani jadłospis. z doświadczenia wiem że pacjenci często myślą iż jedzą zdrowo a popełniają wiele żywieniowych błędów. Widzę że jest Pani z Warszawy więc mogłabym zaprosić do siebie na konsultację dietetyczną. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jedynie zdrowe odżywianie, zbilansowana dieta przynosi pożądane i długotrwałe efekty, ponieważ często udaje nam się schudnąć, ale trudniej jest utrzymać wagę. Po zbyt drastycznych dietach najczęściej pojawia się efekt jo-jo. Dieta nie może kojarzyć się z głodówką, a stać się zdrowym stylem życia.
Pacjentów przyjmuję przy ulicy Głębockiej 56H Warszawa
W czasie spotkania wykonuję pomiary:
masy ciała
tkanki tłuszczowej
nawodnienia organizmu
masy mięśniowej
masy kostnej
czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
określam rodzaj sylwetki (WHR)

Przeprowadzę również szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, tak aby dieta była jak najbardziej indywidualna.
Muszę się zorientować jaki jest Pana styl życia, stan zdrowia, ile ma Pan czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pana preferencje smakowe itp.
Na podstawie wyników z pomiarów i informacji uzyskanych z wywiadu układam dietę.

Dodatkowo otrzymuje Pan podstawowe zalecenia żywieniowe, listę zakazanych i dozwolonych produktów w czasie diety, ciekawe przepisy, moje artykuły i inne cenne wskazówki.
Częstotliwość spotkań kontrolnych ustala Pani sama, ja niczego nie narzucam.
Serdecznie zapraszam! Naprawdę warto zająć się sprawą kompleksowo i profesjonalnie.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana proszę o odpowiedź zwrotną w celu ustalenia szczegółów.
kontakt: 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,
przyrost masy ciała może być spowodowany nieprawidłowym zbilansowaniem diety. Zalecam konsultację dietetyczną, podczas, której zostanie przeanalizowany Pani dotychczasowy jadłospis. Warto udać się na wykonanie podstawowych badań, w celu wykluczenia chorób przyczyniających się do wzrostu masy ciała np. niedoczyności tarczycy.

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec
http://fit-amina.blogspot.com/

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska