Przybieranie na wadze pomimo ćwiczeń i zdrowego odżywiania

Witam. Jestem mężczyzną i mam 28 lat. Od jakiegoś czasu tyję nie wiem dlaczego. Jest to dosyć dziwne bo przez ostatnie 3 miesiące straciłem na wadze 8 kg, a tłuszczu na brzuchu coraz więcej. Twarz też jakaś zaokrąglona. Codziennie chodze na siłownie i jeżdzę na rowerze. Jeść też staram się zdrowo. Głównie warzywa. Dziś mam 185 cm wzrostu i 88 kg wagi i jestem raczej dobrze zbudowany bo ćwicze od kilku lat. Badania też robiłem i wszystko w normie łącznie z tarczycą. Co robić ?

Witam Pana,

Być może wzrost wagi jest spowodowany zatrzymanie wody w organizmie. Skoro uważa Pan że dieta i ćwiczenia są w porządku to możemy uznać że puchnie Pani od zatrzymanych płynów metabolicznych, tym bardziej że mamy w tym momencie upały. Należałoby tez bliżej przyjrzeć się Pana diecie. Jadłospis powinien być pełnowartościowy a posiłki odpowiednio zbilansowane pod względem składników odżywczych.
Widzę że jest Pan z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa i woda w Pana ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu nadal będzie Pan chudł i budował masę mięśniowa.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk