Przybieranie na wadze i uczucie głodu u 19-latki

Witam, Mam 19 lat, zawsze byłam szczupła i ważyłam ok 48-49 kg przy wzroście 170 mimo że jadłam normalnie, nawet sporo. Od jakiegoś czasu ciągle tyje, jestem głodna i czuje jakby produkowało mi się więcej śliny (ssie mnie). W ciągu miesiąca przytylam ok 8 kg i ciągle tyje. Co może być tego przyczyną?

Witam, proponuję sprawdzić hormony tarczycy (TSH), natomiast z żywieniowego punktu widzenia, znalezienie przyczyny przyrostu masy ciała jest możliwe jedynie po analizie sposobu żywienia.Proszę przez kilka dni prowadzić dzienniczek żywieniowy (wg wzoru na mojej stronie internetowej) i go przesłać do analizy.Na tej podstawie będzie możliwe skonstruowanie zaleceń żywieniowych.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

przyczyną mogą być zaburzenia osi przysadka-tarczyca, proszę udać się do lekarza POZ w celu wykonania badań. Przyczyną tycia jest zwiększony apetyt.

Pozdrawiam

Witam Panią,

zalecam wykonać badania tarczycy. Przyczyną przybierania na wadze może być niedoczynność tarczycy lub inne zaburzenia hormonalne, zdrowotne. Proszę wykonać także podstawową morfologie.
Jeżeli z badan wyjdzie wszystko w porządku należałoby się skupić na diecie. Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka. Ważna jest także odpowiednia aktywność fizyczna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk