Jakie ćwiczenia na przybranie masy mięśniowej?

Witam,mam 14 lat,ważę 47kilo.Mam 167cm wzrostu Chciałbym nabrać masy mięśniowej i przytyć do około 53kilo Jakie ćw i jaką dietę muszę mieć żeby zobaczyć efekty?

Pamięta Pan również, że oprócz aktywności fizycznej bardzo ważna jest prawidłowo zbilansowana dieta. Jadłospis powinien być dostosowany do Pana zapotrzebowania energetycznego. Bardzo ważne jest to co jemy przed i po treningu. dieta to 70% sukcesu, Mięsnie muszą uzyskać "paliwo" do budowy.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk