Jaką dietę dołożyć do treningów?

Witam. Mam 25 lat, 184cm wzrostu i ważę 103kg. Rozpocząłem treningi 3-4 razy w tygodniu bieganie. Jaką diete dołożyć do treningów aby w ciągu powiedzmy 8-10 miesięcy schudnąć około 23kg. Dziękuje za porady.

Witam,

do ułożenia planu redukcyjnego dopasowanego do Pana aktywności fizycznej, trybu życia i preferencji niezbędny jest dokładny wywiad żywieniowy. Dieta redukcyjna powinna być prowadzona pod opieką dietetyka, ponieważ, samodzielne ograniczenia mogą prowadzić do niedoborów lub zbyt dużych restrykcji w stosunku do Pana zapotrzebowania energetycznego. Przydatne również byłoby zrobienie badanie składu ciała, które będzie stanowiło informację odnośnie zawartości Pana tkanki tłuszczowej, mięśniowe, nawodnienia i pozwoli dokładnie sprecyzować cele oraz przeprowadzić dietę, bez ubytku masy mięśniowej, który jest często wynikiem nieprawidłowej diety przy zwiększonej aktywności fizycznej. Zachęcam do wizyty i podjęcia odpowiedniego, spersonalizowanego działania.
pozdrawiam,
mgr Barbara Wójcik
dietetyk