Co zrobić, aby przytyć 15 kilogramów?

Witam, mam 19 lat 187 cm wzrostu i ważę 52 kg. Odkąd pamiętam zawsze byłem najchudszą osobą w swoim otoczeniu. Co jeść, jak często i ile aby przytyć z 15 kilo? Czy w związku z moją wagą odradza się dużą aktywność fizyczną?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry

W celu wzrostu wagi powinien Pan być na dodatnim bilansie energetycznym, czyli zjadać więcej niż Pan zużywa. Jeżeli aktywność będzie spora to i zapotrzebowanie kaloryczne większe. Zalecam też treningi siłowe, które pozwolą budować masę mięśniową i tym samym będzie Pan wizualnie "większy".

Należałoby tak dobrać dietę aby była ona zdrowa a zarazem przewyższała dzienne zapotrzebowanie.

w razie pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl