Jak pomóc dziecku przytyć?

Moja 13 letnia córka waży 36 kg jak jej pomóc przytyć ?Jej dieta jest niezróżnicowana jakie produkty powinna spożyć aby przytyć?Wzrost 163 .Je 1000 kalorii.

Dzień dobry

Jeżeli córka zjada jedynie 1000 kcal dziennie to nie dziwię się że ma tak niską wagę. Koniecznie musi zwiększyć kaloryczność diety. Należy to robić stopniowo. Na początek należałoby dojść do około 1800kcal.

W celu przybrania na wadzę córka powinna być na dodatnim bilansie energetycznym, czyli zjadać więcej niż zużywa. Nie znam jej stylu życia, aktywności, stanu zdrowia więc dokładnie nie jestem w stanie ocenić zapotrzebowania ale uważam, że jest ono wyższe nic 1800kcal.

Co do Pani pytania odnośnie produktów to dieta powinna być urozmaicona i pełnowartościowa. Nie podam tu Pani konkretnych produktów ponieważ należałoby podejść do sprawy indywidualnie.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana pomocą z mojej strony to zapraszam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl