Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile kcal w diecie, aby przytyć?

Witam , kobieta -mam 28 lat 169 cm, ważę 45 kg w ciągu tyg ,dieta ok 600 kcal na dobę sobota/ jeden dzień tyg około 2500 tys kcal (słodycze, pieczywo,lody)waga pokazuje w niedziele 2 kg do przodu.Czasem tak około 2500 tys kcal zdarza się 2 razy w tyg,Chce przytyć ile kcal powinnam dziennie przyjmować przy umiarkowanym wysiłku (codzienne sprzątanie, praca lekka,spacery ok 4 km).czy jeśli jem te 600 kcal a zdarza się 2000 tys kcal i 2 kg do przodu na wadze To efekt niestrawionego jedzenia?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Czekoladowy mit

Wzrost poziomu cukru we krwi utrudnia walkę z trądzikiem. Najczęściej intensyfikuje objawy. Czy jednak zjedzenie kilku kostek czekolady wpłynie negatywnie na leczenie trądziku?

Witam,

jeżeli jednego dnia zjada Pani o wiele więcej niż zazwyczaj waga może pokazac więcej jednak w ten sposób Pani nie przytyje. Należy przez dłuższy czas byc na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kcal niż Pan zużywa. U Pani bedze to z pewnością ponad 2500kcal.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby zalecić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, stan zdrowia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana współpracą to zachęcam do kontaktu drogą milową.
Nie mniej jednak powinna Pani spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 1-2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Powinna Pani unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem.
Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis, aby energetyczność diety ją przewyższała. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.
kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy