Czy są sposoby, by przytyć przy szybkiej przemianie materii i niedoczynności tarczycy?

Czy są sposoby, by przytyć, przy szybkiej przemianie materii i niedoczynności tarczycy. Mam apetyt, ale nie jadam 5 posiłków dziennie i mało mięsa. Mam sylwetkę szczupłą. Ważę może 49 - 50 kg. Stres powoduje u mnie czasami brak łaknienia i utratę wagi.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Witam Panią,

Ogólnie rzecz biorąc niedoczynność tarczycy przyczynia się do zwolnienia przemiany materii i wzrostu wagi, więc proces tycia powinien być tym łatwiejszy. Uważam, że u Pani główny problem tkwi nie w szybkim metabolizmie a w nieregularności posiłków i nadmiarze stresu. Stres często hamuje apetyt i ,,zaciska żołądek'' w takich momentach proszę jeść nawet na siłę.
Powinna Pan również skupić się nad tym co zjada, a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę ubogie w ważne składniki odżywcze. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu. Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami może Pani sięgać po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem.

W celu zwiększenia masy ciała powinna Pani być na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kalorii niż Pani zużywa. Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis aby energetyczność diety ją przewyższała. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.

kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty