Co zrobić, żeby zdrowo przytyć?

Witam! Od dziecka mam szczupłą budowę ciała. Ważę 52 kg przy wzroście 161,5 cm. Mam 18 lat. Chciałabym zdrowo przytyć. Ćwiczę 5 razy w tygodniu i jem 5 posiłków dziennie (min. 2300 kcal). Co jeszcze mogę zrobić?

Witam,

Zdecydowanie powinna Pani zwiększyć kaloryczność posiłków. W tak młodym wieku i przy sporej aktywności fizycznej dieta 2300kcal jest zbyt niska!!
Powinna Pani skupić się nad tym co zjada, a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę ubogie w ważne składniki odżywcze. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby zalecić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, stan zdrowia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana współpracą to zachęcam do kontaktu drogą milową.
W celu zwiększenia masy ciała powinna Pani być na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kalorii niż Pani zużywa. Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis, aby energetyczność diety ją przewyższała. .
kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk