Ile kalorii dziennie powinienem jeść?

Dzień dobry, od kilku miesięcy gnębi mnie wiele pytań i rozterek. Postanowiłem się odchudzać i schudlem około 20 kg, teraz ważę 72 kg przy wzroście 186 cm. Ciągle zamartwiam się zjedzeniem chociażby jednego ciastka,bo panicznie boję się przytycia. Ile kcal powinienem dziennie jeść? Te rozmyślenia mnie wykańczają, proszę o pomoc, bo tracę radość z życia. To dochodzi do tego że boję się zjeść np jogurta naturalnego albo jabłko, bo czuję że już mi odłożą. Pomocy.

Witam serdecznie,
aby obliczyć Pana czynne dzienne zapotrzebowanie energetyczne powinnam znać oprócz wagi i wzrostu jeszcze wiek i dzienną aktywność fizyczną. Zgodnie z powyższym w tym momencie nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pana główne pytanie.
Zauważam też u Pana poważne objawy zaburzeń odżywiania. Zaburzenia odżywiania są bardzo poważną choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sam poradzi sobie Pan z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pana widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Z pewnością nie powinien Pan już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Panu nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk