Zaburzenia odżywiania i objadanie się z wymiotami

Dzień dobry, mam 20 lat i problem z jedzeniem. Jako dziecko zawsze byłam gruba, w wieku 14 lat,nic nie jedząc, schudłam do 48kg przy wzroście 176cm. Później przytyłam do 110kg. W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy schudłam do 75kg. Zazwyczaj nie jem nic, albo do 200kcal dziennie, a raz w tygodniu się objadam i wymiotuję. Mam tego dosyć, ale nie mogę przestać. Jestem wiecznie zmęczona i przybita, często płaczę. Boję się, że jeśli pójdę do psychiatry zostanę wyśmiana lub zignorowana z powodu nadwagi.

Pani waga znajduje się na górnej granicy normy - nie ma więc powodu do obaw. Jednocześnie celem terapeuty zajmującym się pomocą osobom z zaburzeniami odżywiania (a biorąc pod uwagę opisaną historię do takich Pani należy) nie jest wyśmiewanie kogokolwiek, ale rzetelna pomoc w walce z chorobą. Także bez obaw powinna się Pani zgłosić do specjalisty - jeżeli bowiem uda się Pani zapanować nad emocjami, waga powinna sama wrócić do normy.

Witam Panią,
ewidentnie cierpi Pani na zaburzenia odżywiania. Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.

Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam .Cierpi pani na zaburzenia w odżywianiu,proponuję udać się do specjalisty bo może Pani sobie nie poradzić.
pozdrawiam

Witam.Cierpi Pani na zaburzenia w odżywianiu, proponuję udać się do specjalisty, bo może sobie Pani nie poradzić.
Pozdrawiam