Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 0 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Dzień dobry,

Wskaźnik masy ciała BMI w Pani przypadku wynosi obecnie niespełna 18,2 co wskazuje na I stopień szczupłości i niewielkie ryzyko rozwoju chorób niezakaźnych. Prawidłowa masa ciała w stosunku wzrostu według najczęściej stosowanego wskaźnika BMI powinna znajdować się w przedziale między 18,5 a 24,9. Oznacza to, że jest Pani poniżej normy i nie ma uzasadnienia do dalszej redukcji masy ciała, gdyż może to skutkować negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zgłaszane przez Panią objawy mogą wynikać z długotrwałego przestrzegania diety o niskiej wartości energetycznej oraz niedostatecznej podaży składników odżywczych dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Proszę koniecznie skonsultować się z wykwalifikowanym dietetykiem w celu oceny obecnych nawyków żywieniowych oraz stylu życia, a także przeprowadzenia analizy składu ciała i weryfikacji Pani obecnego celu sylwetkowego.

Z wyrazami szacunku,
Mgr Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny i Sportowy
https://mateuszdurbas.pl/
https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/
https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl

0

Dzień dobry,
jeżeli przy wzroście 174cm i wadze 55kg chciałaby Pani jeszcze chudnąć to zdecydowanie ma Pani zaburzone postrzeganie własnego ciała. Już w tym momencie ma Pani niedowagę! Nie może Pani więcej chudnąć. Być może cierpi Pani na anoreksję. Ponadto wypadające włosy i problemy z cera świadczą o nieprawidłowej diecie. Nie mogę jednoznacznie stwierdzić jaki jest Pani stan zdrowia i stan psychiczny nie mając wyników badań ani wywiadu.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Z pewnością nie powinna Pani już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Blogi:
wp fitness
https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/
Kafeteria.pl
https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:
https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl
ABC zdrowie
https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy