Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 3 6 , 9 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból pod żebrami: Pytania do specjalistów

Co robić z tym bólem po lewej stronie kręgosłupa?

Dzień dobry, Od kilku miesięcy odczuwam ból z lewej strony kręgosłupa pod lewym żebrem.Ból-jakby ucisk, któremu od ostatniego tygodnia towarzyszy uczucie lekkiej zgagi oraz mdłości, uczucie pustego żołądka i pojedyncze ukłucia w brzuchu. Proszę o informację, czym może być to spowodowane. Z góry bardzo dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

O czym świadczy ból brzucha z prawej strony, problemy z wypróżnianiem i krew z odbytu?

Witam, mam 26 lat i bóle jakby kolka z prawej strony pod zebrem. Nie jest to silny ból ale dokuczliwy. Trwa już ok 3 miesiące. Pojawiają się również problemy z wyproznianiem. Raz biegunki raz zatwardzenia.Ostatnio pojawiła się jednodniowa biegunka wodnista... Witam, mam 26 lat i bóle jakby kolka z prawej strony pod zebrem. Nie jest to silny ból ale dokuczliwy. Trwa już ok 3 miesiące. Pojawiają się również problemy z wyproznianiem. Raz biegunki raz zatwardzenia.Ostatnio pojawiła się jednodniowa biegunka wodnista z krwią. Myślę że to z odbytu ale na papierze krwi nie bylo. Teraz już ok. Pojawia się przez jakiś czas potem już jest spokój. Stosuje dieta lekkostrawna. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Anna Pujanek
Mgr Anna Pujanek

Czy ten ból rzeczywiście może być spowodowany stresem?

Witam, ostatnio mój poziom stresu związany z wieloma sytuacjami prywatnymi jak i zawodowymi nasił się w związku z czym odczuwam co jakiś czas ostry ból w lewym boku pomiędzy żebrami a kością biodrową. Co on oznacza, czy jest rzeczywiście spowodowany... Witam, ostatnio mój poziom stresu związany z wieloma sytuacjami prywatnymi jak i zawodowymi nasił się w związku z czym odczuwam co jakiś czas ostry ból w lewym boku pomiędzy żebrami a kością biodrową. Co on oznacza, czy jest rzeczywiście spowodowany stresem? Zaznaczam, że ból ten jest reakcją na moje napięcie i emocje wywołane stresującymi sutuacjami. Dziękuję za wiadomość.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Dorota Nowacka
Mgr Dorota Nowacka

Gdzie się udać z tym przypadkiem?

Witam.Moja córka -wiek 38 lat od marce tego roku ma stwierdzoną w wyniku gastroskopii ,małą przepuklinę żołądkowo-przełykową.Była na lekach i przeszło.Teraz znowu to samo,czyli kłucie pod lewym żebrem, ból.Pani doktor ponowiła leki te same . Moje pytanie brzmi-czy jest... Witam.Moja córka -wiek 38 lat od marce tego roku ma stwierdzoną w wyniku gastroskopii ,małą przepuklinę żołądkowo-przełykową.Była na lekach i przeszło.Teraz znowu to samo,czyli kłucie pod lewym żebrem, ból.Pani doktor ponowiła leki te same . Moje pytanie brzmi-czy jest inna metoda leczenia czy wyleczenia tego przypadku? gdzie się udać o pomoc?Pozdrawiam. Alicja
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med Monika Łukaszewicz
dr n. med Monika Łukaszewicz

Co należy zrobić z bólem pod żebrem?

Co to oznacza, mam ból kłujacy pod żebrem, mam badzo niski poziom żelaza ok. 40, robiłam badanie na krew utajona, pasozyty wynik ujemny. Miałam usg brzucha i wszystko w normie tylko trzustka nieco hypogeniczna, jednorodna, co może to oznaczać? Mam... Co to oznacza, mam ból kłujacy pod żebrem, mam badzo niski poziom żelaza ok. 40, robiłam badanie na krew utajona, pasozyty wynik ujemny. Miałam usg brzucha i wszystko w normie tylko trzustka nieco hypogeniczna, jednorodna, co może to oznaczać? Mam podniesione d-dimery, 520 norma do 500. Czasami mam swedzenie całego ciała, opuchniete powieki i pieczenie skóry twarzy. Mocz wyszedł lekko mętny, leukocyty 5-8 i wyszły bakterie. Czy może to oznaczać jakąś chorobę trzustki?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot

Czy będzie możliwe wykonanie kolonoskopii w ciąży?

Witam. Mam 30 lat. Od pół roku zmagam się z problemami gastrycznymi. Miałam robioną gastroskopię w styczniu br.w której wyszła tylko żółć. Brałam proursan. Przez cały ten czas pobolewało mnie w górnym lewym boku pod żebrem. Teraz ból jest już... Witam. Mam 30 lat. Od pół roku zmagam się z problemami gastrycznymi. Miałam robioną gastroskopię w styczniu br.w której wyszła tylko żółć. Brałam proursan. Przez cały ten czas pobolewało mnie w górnym lewym boku pod żebrem. Teraz ból jest już intensywny. Pani Doktor kieruję mnie na kolonoskopie. Zapisałam się. Okazało się że jestem tez w ciąży (początek 4 tydzień liczony od dnia ostatniej miesiączki)czekam na wizytę u ginekolog. Proszę o informacje czy mogę brać dalej lek proursan? Oraz czy będzie możliwe wykonanie kolonoskopi w ciąży? Bardzo się martwię by nie zaszkodzić tym a z drugiej strony bóle pod lewym żebrem sa Bardzo uciążliwe. Proszę o informację. Ewa
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki kolkowy ból?

Mam 21 lat. 2 dni temu pomagałam tacie z rozdzielaniem desek przybitych gwoździami. Dość duży wysiłek łomem. Od tamtego czasu w lewej stronie brzucha, zaraz pod żebrami czuje ból większy ból, a zaczął się on jakieś 4 dni temu. Przypomina... Mam 21 lat. 2 dni temu pomagałam tacie z rozdzielaniem desek przybitych gwoździami. Dość duży wysiłek łomem. Od tamtego czasu w lewej stronie brzucha, zaraz pod żebrami czuje ból większy ból, a zaczął się on jakieś 4 dni temu. Przypomina kolkę. Jednocześnie czuję jakbym miała tam balon. Na początku myślałam, że to od długiego siedzenia przy komputerze, ale teraz nawet przy leżeniu boli. Co to może być? Do lekarza mogę iść najszybciej za 2 tyg jak wrócę do Polski, ale nawet nie wiem do jakiego iść.. Jak sobie ulżyć z tym bólem?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy może być to złamane żebro?

Od tygodnia czuję ból koło prawej piersi, nasila się podczas oddychania, obracania czy nawet wstawania z łóżka. Ból promieniuje od piersi przez zebra czasem aż do łopatki. Podczas oddychania czuję kłucie w klatce jakby coś na nią napieralo. Czy może... Od tygodnia czuję ból koło prawej piersi, nasila się podczas oddychania, obracania czy nawet wstawania z łóżka. Ból promieniuje od piersi przez zebra czasem aż do łopatki. Podczas oddychania czuję kłucie w klatce jakby coś na nią napieralo. Czy może być to złamane żebro? Czwarty tydzień leczę się również antybiotykami z powodu nieustępującego kaszlu.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy jest możliwość uszkodzenia wątroby w tym przypadku?

Witam chciałem się dowiedzieć co może wynikać z takich badan Ast 36 Alt 62 Bilurbina całkowita 0.70 Fosfofataza zasadowa 41 Ggtp 42 Fos..kreatynowa 206 I oprócz tego w badaniu usg wyszło ze mam powiekszoną wątrobę 17 mm . Miewam także... Witam chciałem się dowiedzieć co może wynikać z takich badan Ast 36 Alt 62 Bilurbina całkowita 0.70 Fosfofataza zasadowa 41 Ggtp 42 Fos..kreatynowa 206 I oprócz tego w badaniu usg wyszło ze mam powiekszoną wątrobę 17 mm . Miewam także bole w prawym boku pod zebrem . Czy jest możliwość uszkodzenia watroby w tym przypadku ? Dodam ze trenuje siłowo i chciałem zacząć suplementacje kreatyna czy w moim przypadku kreatyna mi nie zaszkodzi ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Co oznacza ta wodnista biegunka?

Witam, mam 26 lat i bóle jakby kolka z prawej strony pod zebrem. Nie jest to silny ból ale dokuczliwy. Trwa to już około 3 miesięcy. Pojawiają się również problemy z wyproznianiem. Raz biegunki raz zatwardzenia.Ostatnio pojawiła się jednodniowa biegunka... Witam, mam 26 lat i bóle jakby kolka z prawej strony pod zebrem. Nie jest to silny ból ale dokuczliwy. Trwa to już około 3 miesięcy. Pojawiają się również problemy z wyproznianiem. Raz biegunki raz zatwardzenia.Ostatnio pojawiła się jednodniowa biegunka wodnista z krwią. Myślę że to z odbytu ale na papierze krwi nie bylo. Teraz już dobrze. Dodam, że pojawia się przez jakiś czas potem już jest spokój. Czy wiadomo co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może znaczyć ból brzucha z lewej strony pod żebrami?

Witam wczoraj całą noc miałem ból brzucha z lewej strony pod żebrami ból przypomina skurcze a po zażyciu nospy ból mija na parę godzin dzisiaj już się znowu zaczyna czy może mi pani powiedzieć co to może być
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy operacja na pewno będzie konieczna?

Witam, swojego czasu (myślę, że około miesiąca, dwóch temu) łapały mnie mocne ataki bólu pod prawym żebrem. Zrobiłem USG jamy brzusznej i w wyniku wyszło : pęcherzyk żółciowy o niepogrubiałej ścianie, bez złogów, z dwiema hiperechogenicznymi zmianami przyściennymi w okolicy... Witam, swojego czasu (myślę, że około miesiąca, dwóch temu) łapały mnie mocne ataki bólu pod prawym żebrem. Zrobiłem USG jamy brzusznej i w wyniku wyszło : pęcherzyk żółciowy o niepogrubiałej ścianie, bez złogów, z dwiema hiperechogenicznymi zmianami przyściennymi w okolicy dna śr. 7mm i 5.5mm (polipy?). Z wynikami udałem się do chirurga ogólnego i dostałem skierowanie do szpitala. Tak mocne bóle jak opisywałem wyżej (przez kilka minut nie mogłem poruszyć się plecami) istniały tylko wtedy przez maksymalnie miesiąc nawet kilka razy dziennie. Teraz już tych ataków nie dostaję. Czy operacja dalej jest konieczna? Nie ukrywam, że chcę być w 100% pewny tej decyzji.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Łukasz Wroński
Lek. Łukasz Wroński

Co oznacza taki ból brzucha u 38-latki?

WITAM Od paru dni boli mnie brzuch po lewej stronie jest to ból rozlany raz boli niżej raz wyżej i tak jakby kolka. Ból nieraz jest pod żebrem i taki piekący i boli równiez jak uciska tą stronę. Czuję uczucie... WITAM Od paru dni boli mnie brzuch po lewej stronie jest to ból rozlany raz boli niżej raz wyżej i tak jakby kolka. Ból nieraz jest pod żebrem i taki piekący i boli równiez jak uciska tą stronę. Czuję uczucie pełności w brzuchu. mam również parce na pecherz i dół jakby jelita też bolą. Robiłam badanie krwi Ob amylaza, aspat alat i wyszło ok, co to może być.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki ból brzucha z lewej strony pod żebrami?

Córka ma 7 lat i mamy problem. Po zjedzonym posiłku, jeśli gdzieś wychodzimy i trzeba chodzić od razu boli ją brzuszek z lewej strony pod żebrami i bardzo ciężko jest jej iść dalej, co to może być? Proszę o ppradę.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jaka jest przyczyna tych bólów brzucha?

Witam , mam wymioty, nudności, stolec żółty pływający ,ból kłującykrótki pod lewym żebrem Wyniki trzustkowe, amylaza, lipaza,alt, ggtp w normie, morfologia też. Lekarz przepisał kreon 25 000 X3razy dziennie. Mdłości ustąpił, ale w nocy pobolewanie brzucha i wizyta... Witam , mam wymioty, nudności, stolec żółty pływający ,ból kłującykrótki pod lewym żebrem Wyniki trzustkowe, amylaza, lipaza,alt, ggtp w normie, morfologia też. Lekarz przepisał kreon 25 000 X3razy dziennie. Mdłości ustąpił, ale w nocy pobolewanie brzucha i wizyta w toalecie. Jeśli nie będę mogła brać kreonu ze względu na roztrój to co wtedy? brać kreon a póżniej węgiel? Czy można brać przy kreonie najpierwnolpazę 40mg na refluks, póżniej mozarin 10mg rano, a wieczorem promolan 50mg na uspokojenie. Badanie usg za dwa tygodnie. Czy przy dobrych badaniach trzustki jw. może być ona chora? dwa lata temu miałam robiony rezonans brzucha bo amylaz była trochę podwyższona. Strasznie się boję.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr inż. Angelika Piskorz
Mgr inż. Angelika Piskorz

Dlaczego mam ten ból gardła po prawej stronie?

Dzień dobry, od kilku dni dolega mi ból gardła w jednym miejscu po prawej stronie przy przełykaniu śliny i w pozycji leżącej (przy jedzeniu nie boli). Promienuje czasami do ucha. Dodam, że taka samą sytuację miałam 2 miesiące temu.... Dzień dobry, od kilku dni dolega mi ból gardła w jednym miejscu po prawej stronie przy przełykaniu śliny i w pozycji leżącej (przy jedzeniu nie boli). Promienuje czasami do ucha. Dodam, że taka samą sytuację miałam 2 miesiące temu. Lekarz stwierdził, że to wina refluksu. Niestety, z bólem gardła wiąże się także ból pod żebrem z lewej strony (kłucie, ściskanie) oraz uczucie kwasoty w gardle. Kilka dni temu pojawiła się także krew na papierze tolatowym. Czy to wszystko może być ze sobą powiązane i wynikać z choroby refluksowej, czy może mieć też inne podłoże np. Laryngologiczne? Co mam zrobić? Jakie leczenie podjąć? Dziękuję bardzo za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Nieustająca zgaga u 39-latka

Mam zgagę codziennie i kwaśne czuje,ból pod lewym żebrem kłujący oraz ślinotok ,który czasem wywołuje odruch wymiotny co to może być?wyniki krwi i moczu b.dobre usg brzucha nic nie wykazuje
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy przy tym wyniku MR możliwe są takie objawy?

Witam, jestem po wypadku samochodowym , w którym po uderzeniu w głowę straciłam przytomność. Trafiłam do szpitala. Wstrząs mózgu, i krwawienie śródmózgowe. Nawet po wyjściu ze szpitala cierpiałam na silne bóle głowy.Dostalam dlatego skierowanie na Rezonans głowy. Problem... Witam, jestem po wypadku samochodowym , w którym po uderzeniu w głowę straciłam przytomność. Trafiłam do szpitala. Wstrząs mózgu, i krwawienie śródmózgowe. Nawet po wyjściu ze szpitala cierpiałam na silne bóle głowy.Dostalam dlatego skierowanie na Rezonans głowy. Problem jest również że właściwie żadne leki przeciwbólowe na w działają, właściwie na receptę też nie pomagały jak i średnio np tramal podawany w szpitalu. Bóle w ostatnim czasie mocno się nasiliły, właściwie uniemożliwiają mi funkcjonowanie. Mam również zawroty głowy, problemy z pamięcią i koncentracją.W ostatnim czasie doszły bóle pod żebrem z lewej strony, które przeszły również na plecy. Po czasie też bóle kręgosłupa głównie w odcinku lędźwiowym i karku. Zauważyłam również zaburzenia równowagi, drętwienia rąk i przykurcze w palcach stóp. Chciałabym zapytać czy poniższe wyniki Rezonansu powodują te dolegliwości czy może coś innego jest ich przyczyną. 1.w Prawym płacie ciemieniowym widoczna jest jama malacujna (po przebytym krwawieniu śródmózgowym) wielkości 2 cm otoczona pierścienie złogów hemosyderyny. 2 . W L wieńcu promienistym widoczna jest drobne ognisko o niespecyficznym charakterze hiperintensywne w obrazach T2 i flair do kontroli 3. W P półkuli móżdżku widoczne jest naczynie prominentne/ drobny naczyniak żylny? Pozdrawiam i proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co mam robić z tym bólem pod łopatką?

Od kilku miesiecy odczuwam bol pod lewą łopatka. Czasami przechodzil na pare dni, raczej nie byl to bol silny. Od 10 lat mam nerwice, mialam juz przerozne objawy i myslalam ze to nerwica wrocila. Od kilku dni ból sie... Od kilku miesiecy odczuwam bol pod lewą łopatka. Czasami przechodzil na pare dni, raczej nie byl to bol silny. Od 10 lat mam nerwice, mialam juz przerozne objawy i myslalam ze to nerwica wrocila. Od kilku dni ból sie nasilil, szczegolnie przy glębokim wdechu i jak dotkne miejsca bólu( miedzy żebrami pod łopatka) to przynosi to ulgę. Co to moze być? Jak sobie pomóc?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co robić z tym bólem żołądka i przełyku?

Tydzień temu miałem gastroskopię. Odczuwam lekki ból brzucha pod żebrami, ból w klatce piersiowej oraz wydaje się że też gdzieś w przełyku. Jestem też osłabiony. Dodam że stwierdzili zapalanie żołądka. Czy to minie samoistnie czy należy podjąć jakieś działanie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty