Co oznacza taki ból w lewym boku?

Witam. Od pewnego czasu mniej więcej dwóch miesięcy nachodzi mnie ból w lewym boku między żebrami a pasem, towarzyszą mu wzdęcia odraz gazy, jednakże ból pojawia się tylko i wyłącznie przy zgiętym tułowiu np. Przy siedzeniu lub kucaniu, czasem przez tydzień nie odczuwam żadnego bólu, a przez kolejny odczuwam codziennie, co to może być? Dodam że nie posiadam żadnych innych objawów.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Pana objawy mogą mieć podłoże w kilku przyczynach.

Po pierwsze ból i wzdęcia mogą być spowodowane różnymi problemami trawiennymi, takimi jak zaparcia, nadmierna produkcja gazów czy nawet zespół jelita drażliwego. Czasami też ból między żebrami może być wynikiem napięcia mięśni, skurczów mięśniowych lub innych problemów z układem mięśniowo-szkieletowym.

Ze względu na to, że objawy trwają już od dwóch miesięcy, zdecydowanie zalecamy skonsultowanie się z lekarzem lub gastroenterologiem, który będzie mógł przeprowadzić dokładne badania, w tym badanie fizykalne i ewentualne badania dodatkowe, takie jak badanie krwi, USG brzucha lub endoskopia, aby ustalić dokładną przyczynę bólu.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wzdecia-brzucha

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.