Na co może wskazywać taki silny i nagły ból?

Witam. Wczoraj 23.04 ok godz 8.00 dostałem nagłego bardzo silnego takiego rwącego bólu i uczucia jakby coś się oderwało w okolicy nerki /żebra lewego z tyłu pleców. Ból jest bardzo silny kłujący przy poruszaniu tułowiem na boki nasila sie i wrażenie jakby "coś tam się ruszało". Na początku wyglądało to na skurcz. O 19 pojechałem na sor miałem robioną morfologię oraz rtg klatki piersiowej lecz nic nie wykryto i zalecano mi brać tabletki przeciwbólowe. Nasila się przy rotacji tułowia, wstawaniu z łóżka, leżeniu na boku.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Silny i nagły ból bez wyraźnej przyczyny to z pewnością sytuacja wymagająca dalszej diagnostyki. Brak zmian widocznych na zdjęciu rentgenowskim oraz w podstawowych badaniach krwi nie zawsze oznacza, że nie ma poważniejszych przyczyn Pana dolegliwości.

Charakter bólu, jaki Pan opisał jako rwący i nasilający się przy ruchach tułowia, może sugerować, że został on spowodowany przez problem mięśniowy, taki jak skurcz czy naciągnięcie. Możliwe są też też inne schorzenia, takie jak kamienie nerkowe, neuralgia tych okolic- https://portal.abczdrowie.pl/neurologia-miedzyzebrowa-objawy-leczenie lub problemy z powięzią- https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-powiezi-objawy-przyczyny-postaci.

W tej sytuacji, jeśli ból nadal się utrzymuje lub nasila, warto rozważyć dalsze badania takie jak USG jamy brzusznej, które mogłoby dać więcej informacji na temat stanu narządów wewnętrznych, w tym nerek. Dodatkowo, wizyta u specjalisty, takiego jak urolog czy nefrolog, może być wskazana.

Proszę pamiętać, że kontrola i obserwacja własnych objawów jest ważna, zwłaszcza gdy pojawia się nowy, niepokojący ból. Nie należy lekceważyć takich sygnałów od organizmu.

Życzę Panu szybkiego ustąpienia objawów i poprawy zdrowia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.