Czy mogę stosować Hydroksyzynę na nerwoból?

Dzień dobry. Czy hydroksyzyna jest dobra i skuteczna w leczeniu nerwobólów? Jeśli wystąpią u mnie bóle, są bardzo silne, trwają parę dni, mam wtedy problemy z oddychaniem i normalnym funkcjonowaniem, nawet z łóżka nie mogę wstać, są z lewej strony pod żebrami. Czy mogę ten lek stosować razem z lekiem "Clatra" - to lek na wysypkę na skórze i swędzącą skórę, "Biotynox" forte - to lek na włosy, paznokcie i skórę, oraz maść " Lacoid Lipocream" - to maść również na wysypkę i swędzącą skórę zapisane przez lekarza dermatologa. Czy te wszystkie leki mogę razem stosować? Może jest jakiś lepszy lek na receptę na bardzo silne nerwobóle, utrudniające normalne funkcjonowanie?? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam, raczej nie ma przeciwwskazań do łączenia Hydroxyzinum z pozostałymi lekami. Co do leczenia – hydroksyzyna to lek uspokajający i może pomóc doraźnie w łagodzeniu niektórych skutków nerwobólu. Jeśli lek został Pani przepisany właśnie w tym celu, może go Pani stosować, przy czym proszę pamiętać, że zaleca się stosowanie Hydroxizinum w najmniejszej możliwej dawce i przez jak najkrótszy okres czasu. Być może ten artykuł będzie pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/hydroksyzyna-skutki-uboczne. Leczenie neuralgii powinno być konsultowane z lekarzem – zależne jest od wielu czynników, w tym od przyczyny nerwobólu. W przypadku terapii leczenia bólu neuralgii międzyżebrowej zazwyczaj stosuje się suplementację witaminami z grupy B i, w zależności od nasilenia bólu, leczenie antydepresantami lub lekami przeciwpadaczkowymi, które wykazują bardzo dużą skuteczność w uśmierzaniu bólu neuropatycznego. Czasami konieczne jest połączenie kilku leków oraz wdrożenie akupunktury, akupresury czy jonoforezy. Tak jak pisałam – leczenie ustala specjalista, więc sugerowałabym konsultacje, ponieważ obecnie ból spowodowany nerwobólami można skutecznie leczyć. O neuralgii międzyżebrowej i sposobach leczenia przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nerwobol-miedzyzebrowy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.