Na co wskazują takie skurcze w okolicy serca?

Witam, ostatnio zaczęły mi dokuczać, nagle, silne skurcze serca, które po chwili słabną, później czuć lekkie kłucie przez większość dnia. Co to może oznaczać? Może to być powiązane z tym że mam chore serce czy może skurcze mogą być nerwobólami czy nerwicą serca?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

wskazana jest konsultacja u kardiologa wraz z EKG i UKG. W sytuacji wykluczenia objawów organicznych warto zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego by zbadać czy objawy nie mają charakteru psychogennego.